Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
83 %
1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
34 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

U kap me 22 kg “të bardhë” në Itali, shkodrani dënohet me 7 vite burg dhe mijëra euro gjobë (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Marin Dajani, 48-vjeçari shqiptar i cili u arrestua më 22 janar të 2021 në Itali është dënuar me 7 vite burg dhe 60 mijë euro.

Dajani u kap nga forcat italiane me 22.5 kg kokainë në makinë. Korrieri i drogës, një shqiptar nga Shkodra rezultonte pa precedent penalë. Në momentin e arrestimit ai punonte në Zvicër si punëtor në një fabrikë dhe hynte dhe dilte nga Italia për në shtetin fqinj çdo ditë.

albsig

spring

Shqiptari, i ndihmuar nga avokatët Pier Mario Morra dhe Fabrizio Cardinali, ka kërkuar një gjykim të shkurtuar.

Nga ana e mbrojtjes, kërkesat kishin të bënin me përjashtimin e rrethanës rënduese . “Ai është një korrier i rastësishëm, pa asnjë lidhje me sistemin kriminal. Nuk kishte asnjë perceptim për sasinë dhe llojin e drogës”, shpjegon avokati Morra.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img