Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
49 %
3.6kmh
0 %
Mër
31 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
35 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U kap me 1 kg kokainë, justifikimi i efektivit të RENEA-s: Ded Nimanin e mora rastësisht në makinë, kishte me vete një pako dhe e futi në bagazh

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Efektivi i RENEA-s, Xhuljo Liçi, i cili u arrestua në flagrancë së abshku me 2 persona të tjerë me 1 kilogram kokainë, ka deklaruar në polici se nuk kishte dijeni për drogën.

Në dëshminë e tij ai tha se e kishte marrë rastësisht Ded Nimanin gjatë rrugës nga Fieri në Tiranë, dhe ky i fundit kishte një pako që e futi në bagazh.

“Unë jam polic në Fier dhe po udhëtoja nga ky qytet drejt Tiranës . Përgjithësisht rrugës së kthimit marr njerëz. Në zonën e plepave një person ngriti dorën dhe unë e mora në makinë. Me vete kishte një pako që e vendosi në bagazh”, tha Liçi para hetuesve.

Edhe personi i tretë i arrestuar, Luan Gaci, ka deklaruar në polici se ka shërbyer vetëm si taksi për Ded Nimanin dhe të njëjtën gjë po bënte edhe atë ditë, ndaj ka mohuar çdo lidhje të tij me pakon e drogës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img