Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

U kap me 1.2 kilogram kanabis, justifikimi i pazakontë i 66 vjeçarit: E kultivoj për djalin tim, s’dua ta marrë nga të tjerët

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

821a442668a6a100cb3ac25b7a097884

Me një justifikim të pazakontë janë përballur karabinierët në qytetin Terni të Italisë, pasi kanë arrestuar një 66 vjeçar.

Policia e Ternit kishte nisur aksionin kundër kultivimit të kanabisit dhe pas disa informacioneve në rrugë operative kanë ndërhyrë në shtëpinë e 66 vjeçarit.

Atij iu gjendën në shtëpi 1.2 kilogram kanabis, por justifikimi i tij habiti karabinierët, pasi i moshuari u tha se e kultivonte për djalin e tij, sepse nuk donte që ai ta blinte nga persona të tjerë.

“Kultivoj marijuanë për tim bir që është një konsumator i madh. Kështu që evitoj blerjen nga persona “më pak të rekomandueshëm”.

Por në kopshtine  italianit u gjet edhe një bimë kerp indian, i gjatë 2 metër dhe një peshore, që sipas policisë përdorej për peshimin e drogës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img