Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

U kap “mat” duke fotografuar votën, justifikohet Genc Pollo: Nuk di të ndalohet fotografimi i kabinës së votimit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e djeshme u zhvilluan në Partinë Demokratike zgejdhjet për kryetarin e ri, ku LulzimBasha arriti të fitojë bindshëm ndaj Agron Shehajt, Edith Harxhit dhe Fatbardh Kadillit.

Procesi i votimit u shoqërua me shumë akuza, pasi një pjesë e anëtarëve të PD nuk u lejuan të votojnë sepse nuk e kishin emrin në listë. Gjatë votimit, ish-ministri Genc Pollo u kap “mat” duke fotografuar votën e tij, edhe pse kjo bie në kundërshtim me rregullat.

Një prej fotove ai e publikoi në rrjetet sociale, por njëri prej ndjekësve i komentoi duke i thënë se “fotografimi i votës nuk lejohet”. Pollo është justifikuar duke thënë se ka fotografuar kabinën e votimit dhe jo votën.

LEXO EDHE: Në PD nuk e kanë problem, Genc Pollo i pashqetësuar kapet “mat” duke fotografuar votën

Screenshot 12 17

Më shumë

spot_img
spot_img