Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
36 %
3.6kmh
75 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

U kap i dehur në timon, lirohet Aleksandër Gjoka

spot_img

Lajme të ngjashëm

e9dcdfa1d057d48eeadd3a5b374ffa62

Është liruar nga qelia këngëtari Aleksandër Gjoka.

Mësohet se Gjykata e Tiranës ka caktuar masën ‘detyrim paraqitje ‘ për këngëtarin. 

Mbrëmjen e deshme, ai u testua nga shërbimet e Policisë Rrugore me aparatin “Drager” për të verifikuar nëse ishte i dehur apo jo, dhe ka rezultuar se këngëtari ka qenë mbi normat e lejuara. 60 vjeçari ka qenë duke drejtuar mjetin nën efektin e alkoolit, në masën 0,66 mg/l.

“Pas testimit me aparat “Drager”, nga shërbimet e Policisë Rrugore rezultoi se shtetasi A. Gj., 60 vjeç, banues në Tiranë, drejtonte mjetin në gjendje të dehur në masën 0.66 mg/l”,

Ndërsa materialet i kaluan Prokurorisë Tiranë, për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img