Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U kap dje në Greqi me 167 kilogram kanabis, zbulohet identiteti i 37 vjeçarit shqiptar, i përfshirë edhe në një vrasje (EMRI-FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5d14b25c014e71c2c6d17c0eae47fee4

Një shqiptar është arrestuar ditën e djeshme në Greqi pasi u kap me 167.5 kilogram kanabis, të cilin e kishte fshehur në një fermë mandarinash në Igumenicë.

Policia përdori qen të stërvitur për të gjetur drogën, të cilën shqiptari e kishte ndarë në 83 pako dhe e kishte futur në 6 çanta.

Pas verifikimeve, autoritetet greke zbuluan se shqiptari kishte hyrë ilegalisht në Greqi dhe nuk kishte leje qëndrimi.

Ndërkohë ditën e sotme është zbuluar edhe identiteti i shqiptarit të kapur, ku bëhet e ditur se ai është 37 vjeçari Mihal Qendro Leka, lindur në Sarandë.

Mësohet se ai ishte dënuar më parë në Sarandë, pasi në vitin 2016 ishte i përfshirë në një vrasje, ndërsa njihet edhe si një përdorues droge.

Screenshot_5_copy.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img