Tirana
broken clouds
19.1 ° C
19.1 °
19.1 °
60 %
3.3kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

“U inkurajuan për të bërë dhe një tërmet tjetër”, Meta i përgjigjet Gjiknurit: Në Vlorë ka burra pushke, skenari u është përvëluar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta në deklaratën për shtyp edhe një herë ka thënë se do të jetë në Vlorë gjatë ditëve në vijë, por edhe kur të bëhet numurimi i votave.

Meta ka shpërthyer me tone të ashpra ndaj mazhorancës, Edi Rama dhe Damian Gjiknurin, si përfaqësues i PS në Vlorë.

“Ju e kuptoni se cfarë mund t’iu bëjnë këtyre vagabondëve vajzat dhe grave shqiptare, sepse ata janë mësuar me çimka, janë dënuar dhe jashtë për trafikim vajzash. Presidenti as nuk i shet, as nuk i trafikon kurrë, por do mbrojë identitetin e vajzave dhe grave shqiptare. Këtë ta dijë ai edhe tja thotë edhe gruas,” tha Meta ndër të tjera.

“Se ç’po bën numri 8 (Edi Rama) në Vlorë, unë nuk e di. E di që kishte një skenar për të marrë 9 pa ndeshje fare, ky skenar është përvëluar dhe djegur edhe sic e kam thënë për këtë është njoftuar dhe përfaqësuesit e opozitës.

Damiani u inkurajua për të bërë dhe një tërmet tjetër në Vlorë. Por atje ka burra pushke, kur bëhet fjalë për sovranitetin. Ju e kuptoni se cfarë mund t’iu bëjnë këtyre vagabondëve vajzat dhe grave shqiptare, sepse ata janë mësuar me çimka, janë dënuar dhe jashtë për trafikim vajzash. Presidenti as nuk i shet, as nuk i trafikon kurrë, por do mbrojë identitetin e vajzave dhe grave shqiptare. Këtë ta dijë ai edhe tja thotë edhe gruas. Vazhojmë.

Nesër e njoftoj Damianin se jam në Vlorë prapë. Është i ftuar të vijë, po ja bëj këtë favor. Skenari është përvëluar, nuk ekziston më. Unë do të jem në Vlorë edhe ditën e numërimit, ta dinë të gjithë”, tha Presidenti Meta.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img