Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

U hodh nga kati i dytë i maternitetit, spitali i Sarandës tregon se si është gjendja shëndetësore e nënës dhe bebes

spot_img

Lajme të ngjashëm

Maternitet i Sarandës ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë, ku nëna 35-vjeçare u hodh nga kati i dytë së bashku me fëmijën e porsalindur.

Spitali sqaron se fëmija është në gjendje të mirë shëndetësore, ndërsa nëna ka marrë disa fraktura dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

albsig

“Lidhur me ngjarjen e rende te nenes se re dhe foshnjes ne Maternitetin e Sarandes, ju informojme se, nenes dhe foshnjes i eshte dhene menjehere ndihma e pare shendetesore nga ekipi mjekësor i spitalit.

Pas vleresimit klinik, gjendja shendetesore e foshnjes paraqitet mire dhe pa probleme.

Pas ekzaminimeve mjekesore te kryera rezulton se nena ka disa fraktura, por eshte jashte rrezikut per jeten.

Nena dhe foshnja jane duke marre trajtimin e nevojshem mjekesor ne Spitalin e Sarandes nen kujdesin intensiv te mjekeve”, deklaron spitali.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img