Tirana
clear sky
3 ° C
3 °
3 °
93 %
1.8kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
14 °
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
12 °
E premte, 16 Prill, 2021
spot_img

U gjobit me 50 milion lekë, kandidati i minatorëve del para Komisariatit në Bulqizë: Partitë e tjera po bëjnë mitingje, ne puntorët na ndëshkoni

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidati i pavarur në qarkun e Dibrës, Elton Debreshi ka dalë sot para Komisariatit të Policisë së Bulqizës, për gjobën 50 milion lekë që i vendosi Policia, me pretendimin se ka shkelur masat anti-Covid për mitingjet.

Debreshi thotë përmes një video-mesazahi se “shteti duhet ti vendosë gishtin kokës” dhe të shikojë  tubimet që bëjnë partitë e tjera duke mos respektuar asnjë rregull të vendosur për parandalimin e Covid-19.

 “Shteti ti vendosë gishtin kokës dhe mos përdoret politikisht nga partitë. Të shikojë edhe tubimet e që bëjnë partitë në qytete të ndryshme  dhe mitingjet që bëjnë në ambjente të mbyllura pa maska pa sasnjë lloj sigurie ndaj Covid, ndërsa ne po na ndëshkojnë me diçka të turpshme  që për ne në fakt është një forcë një shtysë për të ecur para”- thotë ai nëvideon e publikuar në Facebook.

Ndër të tjera përfaqësuesi i minatorëve në Bulqizë shton se puntorët gjobiten ndërsa militantët partiakë nuk preken. “Punëtorët gjobiten ndërsa militantët partiakë nuk preken. Punëtorët gjobiten ndërsa oligarkëve u falen taksat.Në nuk trembemi nga provokimet! Ne nuk ndalemi nga gjobat!”

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit