Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
31 %
7.7kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U gjobit me 50 milion lekë gjatë fushatës, Elton Debreshi padi në Gjykatën Administrative të Shkallës së Parë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Elton Debreshi, i cili në zgjedhjet e 25 prillit kandidoi i pavarur në qarkun e Dibrën, ditën e sotme ka ndritur padi në Gjykatën Administrative të Shkallës së Parë, për gjobën 50 milion lekë që i vendosi Policia, me pretendimin se ka shkelur masat anti-Covid për mitingjet.

Ai u shpreh se vendimi për gjobitje nuk është i drejtë, pasi ai kishte pak persona të mbledhur, e teksa mori shembull kryeministrin Edi Rama dhe kreun e PD, Lulzim Basha që kishin më shumë në mitingjet e tyre.

Debreshi tha se shpreson që Gjykata të marrë një vendim serioz në lidhje me çështjen e tij.

“Më gjobitën se ishim mbledhur pak, siç u mblodh Edi Rama, dhe Basha në fushatë. Ata kërkuan ndjesë dhe unë kërkova, por unë u gjobita. I kërkoj Gjykatës Administrative të Shkallës së Parë t’i shikoj gjërat siç janë dhe të marrë një vendim serioz,” tha Debreshi ndër të tjera.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img