Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

U gjetën pa rroba dhe pa kokë në Spanjë, trupat e dy të rinjve mbërrijnë në Shqipëri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ndodhi më 19 mars të këtij viti në një aksident në Spanjë, ku humbën jetën dy të rinj shqiptarë.

Mësohet se trupat e dy të rinjve nga Fushë-Kruja kanë mbërritur sot në Shqipëri.

Viktimat janë identifikuar si Xhuliano Kora, 24 vjeç dhe Morim.T, 28-vjeç. Ky i fundit në fillim u raportua si shtetas rumun, por në fakt ishte shqiptar i martuar me një rumune.

Ata u gjetën të masakruar, pa rroba dhe njëri prej tyre u gjet edhe pa kokë.  

Dyshimet e para në lidhje me këtë ngjarje janë që “aksidenti” i tyre mund të jetë i lidhur me krimin e organizuar.

Autoritetet spanjolle vijojnë hetimet për zbardhjen e ngjarjes së rëndë.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img