Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
61 %
1.5kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
32 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

U gjet i mbytur, gruaja e ish-ministrit grek kërkon përmbysjen e hetimeve: Mund të jetë vrarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9d39a8e7f8b7f9e369f7b243a626f080

Vdekja e ish-ministrit grek Sifis Valyrakis që u gjet pajetë në mes të detit pasditen e së dielës, ka marrë një tjetër rrjedhë hetimi.

Gruaja e ish-ministrit ka kërkuar që të rihapen edhe njëherë hetimet, pasi dyshohet se ai mund të jetë vrarë.

78-vjeçari kishte hyrë në det për të peshkuar me anë të një motobarke por duket se koha e keqe bëri që barka të përmbysej.

Valvrakis ra në ujë dhe u gjet nga polumbarët i goditur në kokë dhe me një gisht të prerë të dorës së majtë.

Sipas mediave greke, familja e Valyrakis ka kërkuar shtyrjen e varrimit të tij, në mënyrë që të zgjerohen hetimet, shkruajnë mediat greke.

Gruaja e ish-ministrit, Mina Papatheodorou i ka dërguar një letër ministrit të Transportit ku i thotë se “njerëzit në komunitetin e vogël të Eretrias flasin dhe mund të paraqesin informacion në lidhje me përfshirjen e një anijeje peshkimi në aksidentin që i mori jetën Sifis Valyrakis dhe mund të dalë në pah versioni i vrasjes. Ne ju nxisim të veproni menjëherë në mënyrë që hetimet të shpejtohen”.

Sipas ekspertizës mjeko-ligjore në trupin e ish-ministrit janë konstatuar dy plagë në kokë që dyshohet se i ka marrë nga goditja e helikës pas rënies nga varka e tij.

Më shumë

spot_img
spot_img