Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

U fut mes flakëve për të shpëtuar kolegët, flet vëllai i Arjan Salës: Kanë kaluar 9 muaj, ende s’ka vendim për ngjarjen, duam informacion

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vëllai i herot, Arjan Sala që hyri në mes të flakëve për të shpëtuar kolegët, pas zjarrit te Casa Italia, kërkon më shumë informacion mbi hetimet për zjarrin.

Edmon Sala, vëllai i Arjan Salës që humbi jetën TE “Casa Italia” pasi kanë kaluar 9 muaj nga ngjarja tragjike kërkon informacion të dijë sesi është shkaktuar zjarri.

Ai është shprehur se prej disa muajsh janë në pritje të një përgjigjeje dhe se edhe pse kanë kaluar 9 muaj nga ngjatja ende nuk ka asnjë vendim për ngjarjen.

Kujtojmë që Arjan Sala u fut në ambiente ku kishte rënë zjarri për të shpëtuar shokët, ai nxori kolegët, por vetë nuk ia doli mbanë që të dilte. Trupi i Salës u gjet pas 3 ditësh kërkime.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img