Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

U fut me skaf në plazhin e Ksamilit, 28 vjeçari gjobitet me 1 milion lekë dhe i bllokohet mjeti lundrues (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 28 vjeçar është gjobitur me 1 milion lekë të vjetra nga Policia Kufitare në Sarandë, pasi është futur me skaf brenda zonës së kufizuar për mjetet lundruese në Ksamil. Gjithashtu, atij i është bllokuar dhe mjeti lundrues në bazë të ligjit.

Shërbimet e Policisë Kufitare Sarandë, kanë konstatuar në plazhin e Ksamilit një mjet lundrues tip skaf duke ushtruar aktivitetin e tij brenda zonës së kufizuar për mjetet lundruese dhe menjëherë kanë bërë shoqërimin e tij në Portin e Sarandës, për verifikime të mëtejshme.

Siç shihet dhe nga pamjet, skafi me disa persona në bord kalon zonën e kufizuar dhe lëviz pranë plazhistëve.

Në bazë të ligjit nr.43, të vitit 2020, shtetasi K. M., 28 vjeç, banues në Ksamil, u ndëshkua me masë administrative 100.000 lekë të rinj për shkelje të nenit 24/1/c, pasi nuk respektoi zonën e kufizuar për mjetet lundruese.

Atij ju bë dhe bllokimi i mjetit lundrues si dhe u ndëshkua me masën tjetër administrative 10.000 lekë të rinj për shkelje të nenit 14/1/b, pasi gjatë kontrollit rezultoi pa dokumentacionin përkatës në bord, njofton Policia Kufitare e Vlorës.

 

Më shumë
spot_img
spot_img