Hapësire reklamuese

Politikë

“U frikësuat nga protesta”, socialistët braktisin mbledhjen e Byronë e Kuvendit

Shkruar nga Newsbomb
“U frikësuat nga protesta”, socialistët braktisin

Ashtu siç pritej, mbledhja e Byrosë së Kuvendit ka nisur me debate të shumta mes deputëve të mazhorancës dhe atyre të opozitës. Mbledhja u kërkua nga Albana Vokshi dhe Elda Hoti, të cilat u përjashtuan për 10 ditë nga seancat plenare.

Deputetët Flamur Nola, Dhurata Çupi, Albana Vokshii dhe Gazment Bardhi kanë debatyar ashpër me Ermonela Fleaj dhe Klotilda Bushkën, duke bërë që socialistët të braktisnin seancën.

Flamur Noka u është drejtuar me tone të ashpra dhe akuza përfaqësuesve të PS-së, duke thënë që ata përfaqësojnë krimin.

“Ku i ke fshehur deputetët? Jeni të frikësuar nga protesta”, dëgjohet të thotë Vokshi me ton të lartë zëri.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese