Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
61 %
3.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
E premte, 30 Korrik, 2021

U etiketua “përbindësh seksual”, lirohet nga burgu komediani amerikan; i dënuar për drogë dhe sulm seksual

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Lartë e Pensilvanisë ka dhënë sot vendimin e lirimit nga burgu të komedianit amerikan, Bill Cosby, i cili është dënuar për sulm seksual.

Cosby u dënua në 2018 për drogë dhe sulm seksual ndaj një gruaje në 2004 dhe po vuante një dënim prej tre deri në 10 vjet, ndërsa ka kryer dy vite të dënimit.

Aktori me ngjyrë akuzohej se në vitin 2004 ka droguar dhe më pas dhunuar seksualisht ish-basketbollisten Andrea Constand.

Gjykata e Lartë e Shtetit tha se Cosby nuk mund të rigjykohet për të njëjtat akuza dhe ka vendosur lirimin e tij nga qelia e burgut.

Komediani i quajtur dikur “Babai i Amerikës” u dërgua në burgun shtetëror pas dënimit të tij në 2018 për drogë dhe sulm seksual Andrea Constand.

Më shumë

spot_img
spot_img