Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
34 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

U erdhën në ndihmë policëve të aksidentuar në Dukagjin, Peleshi falenderon efektivët e Misionit të KFOR

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka falenderuar efektivët e Misionit të KFOR në Kosovë për mbështetjen që u dha policëve që u aksidentuan në zonën malore të fshatit Shosh, në Dukagjin.

Peleshi shkruan se me ndihmë të helikopterit të FA EC-135 (ZA-XHB), misioni i NATO-s dërgoi helikopterin Black Haëk dhe u erdhën në ndihmë policëve të lënduar.

albsig

spring

“Mirënjohje dhe falënderime efektivëve të Misionit të KFOR në Kosovë për mbështetjen që u dhanë efektivëve tanë të Forcave të Armatosura në aksionin e shpëtimit të jetës së dy punonjësve të policisë, që u aksidentuan në zonën malore të fshatit Shosh, në Dukagjin. Për shkak të terrenit mjaft të vështirë që pamundësonte tërheqjen e sigurt të të plagosurve, në ndihmë të helikopterit të FA EC-135 (ZA-XHB), misioni i NATO-s dërgoi helikopterin Black Haëk. Shërim të shpejtë dy punonjësve të policisë!” shkruan Peleshi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img