Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

U ekzekutua në derën e shtëpisë, kush është shqiptari që u vra në Islandë

spot_img

Lajme të ngjashëm

baccee5ecde1246b41c82b1c4f79de96

Armando Beqiri 33-vjeç është shqiptari që u ekzekutua mbrëmjen e së shtunës në derën e shtëpisë në Islandë në zonën Rauðagerði, të Reykjavík.

Mediat e huaja bëjnë me dije se Beqiri ishte pronari i një kompanie sigurie fizike, që në shumë pak kohë kishte arritur një sukses të mënjëhershëm.

Mësohet se 33-vjeçari në vitin 2012 kishte udhëtur në Greqi, ndërsa më pas në Islandë. AI kishte fituar edhe nënshtetësinë atje.

Kujtojmë që Armando Beqiri ishte kthyer në shtëpi në orën 23:57, ku autori ishte duke e pritur dhe në momentin që shqiptari arriti ai e ka qëlluar me breshëri plumbash. Ai u dërgua menjëherë në spital, por për shkak të plagëve të marra ka humbur jetën.

Armando kishte një djalë 15 muajsh, ndërsa priste edhe fëmijën e dytë, pasi gruaja ishte shtatzënë.

Në njoftimin e policisë thuhet se 33-vjeçari ishte një njeri i rregullt kishte shumë miq, ndrësa nuk njihet që të kishte ndonjë armik apo konflikt me dikë. Deri tani janë tre të arrestuar, ndërsa i dyshuari kryesor është një lituanez.

Screenshot_2.pngScreenshot_3.png

Më shumë

spot_img