Hapësire reklamuese

Aktualitet

U ekzekutua me kallashnikov, Demir Backa pronar i një lokali në qendër të Fierit, vëllai iu vra në MASAKRËN e Levanit, pjesë e BANDËS së PUSIT të MEZINIT

Shkruar nga Newsbomb
U ekzekutua me kallashnikov, Demir Backa pronar i një lokali në

Demir Backa, 57 vjeç u ekzekutua me breshëri kallashnikovi mbrëmjen e sotme në automjetin e tij tip "Audi" në afërsi të ish-QTU në Fier. Viktima ishte pronar i "Bar Piazza" në qendër të qytetit dhe i një hoteli në Sarandë.

57 vjeçari është vëllai i ish-anëtarit të Bandës së Pusit të Mezinit, Medi Backës, i cili njihej edhe si "Buç Backa", i vraër në 28 mars të vitit 1997 në masakrën e Levanit, së bashku me 23 persona të tjerë, 17 shqiptarë dhe 6 romë.

Të quajtur me nofkën "Të fortët e Jugut", kjo bandë kishte si rivale kryesore Bandën e Çoles të drejtuar nga Zani Çaushi.

Edne nuk dihen motivet e ekzekutimit të Demir Backës, ndërkohë që në fshatin Daullas është gjetur e djegur një makinë, e cila dyshohet se u përket autorëve. Policia po vijon punën për identifikimin dhe kapjen e tyre, teksa janë sekuestruar edhe kamerat e bizneseve afër vendit ku u ekzekutua 57 vjeçari.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese