Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U ekzekutua me breshëri plumbash në Vlorë, kamerat kapin autorët, ja pista kryesore ku heton policia

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6b4da1d66275740f24eec22fd7a1d1a2

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me ekzekutimin e 40-vjeçarit në Vlorë.

Bëhet me dije se kamerat ku ka ndodhur vrasja ka filmuar autorët, pamjet janë sekuestruar nga policia.

Mësohet se pamjet nuk janë të qarta dhe është e vështirë indentifikimi i autorëve që varnë Gentjan Qarrin.

Deri më tani, pista kryesore e hetimit mbetet ajo e pazareve të drogës.

Kujtojmë që ngjarja ka ndodhur dy ditë më parë ku Gentjan Qarri u ekzekutua në Vlorë, ku një makinë ka qëlluar me breshëri plumbash drejtë 40-vjeçarit, deri kur ka mbaruar karikatori.

Ai shkoi në spital në gjendje të rëndë, por nuk mundi të mbijetojë plagëve në kraharor duke qenë se mori disa plumba. Qarri ka marrë disa plumba, dhe në gjymtyrët e poshtëm, por ato në kraharor kanë qenë fatalë për të.

I riu njihej me nofkën ‘Geçe’ dhe kishte pak vite që ishte kthyer nga Italia, pasi ishte dënuar atje me 15 vite burg për drogë. Nuk dihet se cili ka qenë motivi i këtij atentati, por viktima ka qenë me precedentë penal dhe nuk përjashtohet mundësia e përfshirjes në aktivitete kriminale.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img