Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U dogj në punë nga shpërthimi i pompës të naftës, ndërron jetë në spital 51 vjeçari nga Ballshi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Viktor Balla, 51 vjeçari që u dogj nga shpërthimi i pompës centrifugale të naftës në vendin e quajtur Qafa e Kashit, ka ndërruar jetë në spital.

Ngjarja ndodhi në datën 3 maj, teksa viktima mori djegie në 40% të trupit dhe u dërgua me urgjencë drejt spitalit, por fatkeqësisht nuk arriti t’u mbijetojë plagëve të marra.

Si fajtor për ngjarjen e rëndë policia ka arrestuar 40 vjeçarin E.A, me detyrë shef i sigurimit teknik pranë sektorit të dekantimit të kompanisë “Anio Oil”. Ain akuzohet për mosmarrje të masave të sigurimit teknik, dhe për pasojë në sallën e pompave të sektorit të dekantimit të kompanisë së naftës shpërtheu një pompë centrifugale, që i mori jetën 51 vjeçarit Balla.

187086846 311325560487590 2159357773721872800 n

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img