Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

U dhunua nga vjehrri dhe kunata në Lezhë, flet babai i 33-vjeçares: I kanë shkulur flokët, nuk lëviz qafën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 33-vjeçare është dhunuar nga kunata dhe vjehrri i saj në fshatin Markatomaj, në Lezhë.

Në lidhje me ngjarjen e rëndë ka folur edhe babai i të dhunuarës. Ai u shpreh se vajza e tij, Dava Ndoj është me urdhë mbrojtje dhe se konfiktet me e tyre kishin nisur në muajin janar.

Babai i 33-vjeçares ndër të tjera tha se vajza ka plagë të rënda dhe se vjehrri me kunatën, i kishin shkulur flokët.

“Jam baba i Dava Ndojës. Konkretisht, vetëm sot, e kanë sulmue vajzën teme fizikisht, vjehrri me gjithë vajzën e martume. Djali i vajzës së martume që është moshë madhore, dhe dy mbesat e vjehrrit. Dava është me urdhër mbrojtje. Vendimi i gjykatës është i formës së preme me i çue energji elektrike dhe ujë sepse janë dy muaj pa ujë dhe drita. Çelsat e shpisë nuk i ka pas Dava por vjehrri. Gjykata ka urdhrue që të ndrrohen dhomat e fjetjes.

Konfliktet kanë ndodhur qysh me datë 16 janar. Vajza është e dhunume, i janë shkul flokët, me hepatoma. Nuk lëviz qafën. Unë kërkoj vetëm drejtësinë, asnjë gjë ma tepër. Kur vjehrri i Davës ka lëshue një mik te vllai im i ka thënë Dava osht tu marrë shpinë. I kemi thonë ça të japë gjykata do marri Dava, asnjë sen tjetër“, tha babai.

Më shumë

spot_img
spot_img