Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

U dërgua me urgjencë në Turqi, mjeku Stroni tregon gjendjen shëndetësore të doktor Arjan Harxhit: U përkeqësua kur menduam se…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

60a483ac6ce6aafa0c40c7ac035a201d

Mjeku infeksionist Arjan Harxhi ndodhet në Turqi, ku është duke marrë dhe mjekim të specializuar për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore, pas infektimit me Covid-19.

Se si paraqitet gjendja shëndetësore e mjekut Harxhi, ka treguar kolegu i tij Gent Stroni.

Ai u shpreh për ABC Neës, se gjendja e tij u përkeqësua, kur u mendua se rreziku më i madh kishte kaluar. Tashmë ai po merr mjekimin nga fillimi.

“Një rast i keqësimit të gjendjes pasi kanë kaluar pjesa që ne e cilësojmë më të rrezikshme është dhe mjeku Arjan Harxhi. Harxhi kishte rreth dy javë që ishte i infektuar dhe ndodhej në gjendje të qetë shëndetësore dhe më pas u pa që kishte zona të mushkërisë të prekjes së vjetër, i cili po merr një mjekim nga fillimi. Ky është një virus i pabesë”, deklaroi mjeku Stroni.

   

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img