Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

U dënua për atentantin ndaj Florenc Çapjas, prokuroria apelon vendimin për Shkëlzen Hasanpapajn

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria e Elbasanit ka apeluar vendimin për Shkëlzen Hasanpapajn, atentatorin ndaj Florenc Çapjas, duke kërkuar 22 vjet dënim për të.

Hasanpapaj u dënua 10 vjet nga Gjykata e Elbasanit për për armë pa leje dhe tentativë vrasje, por prokuroria tashmë kërkon 22 vjet për të. Shkëlzen Hasanpapaj u shpall fajtor për atentatin ndaj ndaj Florenc Capjas dhe Bledar Muçës.

Hasanpapaj u arrestua në Holandë nga ku edhe u ekstradua për në Shqipëri. Ai nuk e pranoi akuzën e prokurorisë së Elbasanit, por organi i akuzës pretendoi se është një analizë ‘ADN-je’ që ka provuar se në vendngjarje ka qenë Hasanpapaj si atentator.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img