Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U dënua me 4 vite burg për tjetërsimin e pronave, Apeli i Shkodrës kthen për rigjykim dosjen e ish-kryebashkiakut Fran Frrokaj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3cfc539f8c320264ebf197d8f053a8a1

Apeli i Shkodrës rikthen për gjykim dosjen e ish-kryebashkiakut Fran Frrokaj.

Gjykata e Apelit në Shkodër ka kthyer për rishqyrtim çështjen ndaj ish-kreut të Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj. Bëhet me dije se dosja është kthyer për rishqyrtim për shkelje proceduriale nga Gjykata e Lezhës.

Burime për media raportojnë se në arsyetim thuhet se kjo gjykatë nuk ka formuluar saktë akuzën, si dhe ka ngritur akuza të pambështetur në prova.

Kujtojmë që ish-kryebashkiaku demokrat i Lezhës Fran Frrokaj është dënuar me 4 vite burg për “Shpërdorim detyre” nga Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, bashkë me ish-zyrtarë të tjerë të bashkisë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img