Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

U dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit, IKMT nis prishjen e 12 pallateve në Valias

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

04ee74b56cdeb84dc7e8ef17c8922c25

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit njofton se ka nisur prishja e 12m pallateve në zonën e Valiasit, në Kamëz.

Ndërtesat janë shpallur të pabanueshme dhe të rrezikshme për banorët, pas tërmetit të 26 nëntorit të vitit të kaluar. Janë 5 pallate 2 katësh, 6 pallate 3 katësh dhe një pallat 4 katësh që do të prishen nga IKMT, për t’i hapur rrugë ndërtimit të objekteve të reja për banorët.

Video: Nis shembja e pallateve të dëmtuara në Valias

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img