Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

U dëmtua nga tërmeti i 26 nëntorit, Rama poston videon nga ndërtimi i shkollës në Vorë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6caa44f713cbe04798809f2d5fe3641c

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka postuar pamjet e ndërtimit të shkollës “Ahmetaq” në Vorë, e cila u dëmtua nga tërmeti i 26 nëntorit.

Me anë të nëj video të postuar në ‘facebook’, Rama shkruan se shkolla do të ketë 9 klasa, 3 laboratorë dhe do të jetë në funksion të 220 nxënësve.

“Mirëmëngjes, dhe me rilindjen e shkollës “Ahmetaq” në Vorë, që po merr jetë pas tragjedisë shkatërruese të 26 nëntorit, ju uroj një ditë të mbarë,” shkruan Rama në postimin e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img