Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

U deklarua e vdekur, 20-vjeçarja gjendet gjallë në funeral

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0b9ac906dbb5838f39ec75a24454534a

Një vajzë 20-vjeçare që ishte shpallur e vdekur nga autoritetet, u zbulua se ishte në të vërtetë ende e gjallë pasi u transportua në morg gjatë fundjavës.

 

Gruaja u gjet e pavetëdijshme dhe duke mos marrë frymë në Southfield, Michigan, të shtunën e kaluar, tha Departamenti i Zjarrfikësve Southfield në një deklaratë për NBC WDIV.

Bazuar në të dhënat mjekësore në kohë reale, si rrahjet e zemrës dhe frymëmarrja, gruaja u deklarua e vdekur përmes telefonit nga një mjek i dhomës së urgjencës në një spital aty pranë, thotë Bill Mullan, një zëdhënës i Zyrës së Mjekësore të Provincave të Qarkut Oakland, për median ‘PEOPLE’.

“Dërgimi i të dhënave mjekësore, i njohur si telemetria, është procedurë standarde operative”, thotë ai. Pasi gruaja u shpall e vdekur, Departamenti i Zjarrit në Southfield kontaktoi zyrën e ekzaminuesit mjekësor.

Patologu mjekoligjor në detyrë përcaktoi që, bazuar në atë që tha mjeku i dhomës së urgjencës dhe historinë e mëparshme mjekësore të gruas, trupi i saj duhet të lëshohej pranë familjes së saj dhe nuk kishte nevojë të bënte ekzaminim mjeko-ligjor të mëtejshëm, thotë Mullan.

Ishin anëtarët e stafit ata që bënë zbulimin tronditës se gruaja ende po merrte frymë.

“Pasi mori lejen nga zyra e ekzaminuesit mjekësor të Qarkut Oakland, ajo u transportua tek ne”, tha shtëpia e varrimit në një prononcim për ‘PEOPLE’. “Pas mbërritjes së saj në shtëpinë e varrimit, stafi ynë konfirmoi që ajo po merrte frymë dhe thirri EMS.”

Ajo u transportua më pas në spital, ndërsa gjendja e saj mbetet e panjohur, raportoi WDIV.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img