Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

U dëbua nga Anglia, miku i Stresit alarmon Policinë britanike: Hajduti i ekstraduar u rikthye pas disa muajsh

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia britanike është alarmuar nga rastet përsëritëse të shqiptarëve që dëbohen nga vendi si emigrant të paligjshëm dhe pas disa muajsh rikthehen përsëri aty. I tillë është dhe rasti i Aleksandër Vishaj, mik i reperit Stresi.

I njohur dhe si Aleks Vishaj, 32 vjeçari është kapur në Angli dhe është dëbuar prej andej si hajdut. I riu u rikthye në Gjermani në prill – por ai kaloi vetëm tre muaj në burg përpara se të deportohej në Shqipëri. Pas pak muajsh, Aleks Vishaj “mbiu” përsëri në Britaninë e Madhe.

Kur kanë parë fotot e tij në rrjetet sociale, autoritetet britanike janë alarmuar për mënyrën sesi ai ka arritur të rikthehet në vend brenda pak muajsh.

“Duket se kufijtë tanë kanë më shumë vrima sesa një sitë. Pyetja është si u kthye ai këtu duke pasur parasysh historinë e tij të mëparshme. A ka kaluar Kanalin me varkë apo ka përdorur dokumente false? Me siguri ai nuk do të kishte mundur të merrte një vizë për të ardhur këtu.

Ky rast shqetësues dëshmon se sa të dobët janë kufijtë e këtij vendi. Qeveria duhet të kontrollojë kufijtë tanë dhe të mbajë publikun të sigurt nga kriminelët dhe terroristët”, ka thënë Ish-kryeinspektori i detektivëve të Met, Mick Neville.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img