Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Sht
27 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U dëbua dy herë nga Britania, ‘skifteri’ shqiptar nuk ‘zë mend’, shkon për herë të tretë ilegalisht dhe shëtit me makina luksoze në mes të Londrës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

30f33ee68038c43ba617342e5e89212a

Pasi ishte dëbuar dy herë nga Britania e Madhe, Doran Puka nuk është dorëzuar dhe ka hyrë për të tretën herë në këtë vend.

Mediat britanike shkruajnë se ai publikonte foto në rrjetet sociale, duke reklamuar jetën e tij luksoze.

Siç raportohet, 26-vjeçari është dënuar për vjedhje dhe trafik të lëndëve narkotike.

Artikulli i plotë:

Një hajdut shqiptar i dëbuar dy herë nga Britania e Madhe për disa vepra penale, është kthyer sërish në Britani si një emigrant i paligjshëm dhe postoi fotografi në Instagram, duke reklamuar jetën e tij luksoze me kokteje dhe Porsche.

Sipas gazetës britanike, shqiptari i quajtur Doran Puka, vuajti një dënim nëntë muaj për vjedhje dhe tashmë është rikthyer sërish në Britani. Shkeljet e tij flagrante të kontrolleve të imigracionit do të hetohen nga Ministria e Brendshme. Doran Puka, 26 vjeç, u burgos fillimisht për nëntë muaj në 2016 dhe më pas u dëbua një vit më pas në përpjekje për të vjedhur një pronë, por pronari e pa atë në një kamerë në internet teksa ishte me pushime në Francë. Megjithatë, brenda një viti, ai arriti t’i shmangej kontrolleve në kufi dhe të kthehej në Mbretërinë e Bashkuar, ku kreu një seri vjedhjesh në Londrën periferike.

Puka përfundimisht u kap duke mbajtur një orë të shtrenjtë që ai kishte vjedhur kur u pa nga oficerët që patrullonin Surbiton në Londrën jugperëndimore pas rritjes së vjedhjeve në vend. Ai u burgos për tre vjet e gjysmë dhe më pas u dëbua në mars 2020. Gjatë kohës së tij në burg në Mbretërinë e Bashkuar, ai fitoi famë për përdorimin e një telefoni celular të paligjshëm të kontrabanduar në burg për të postuar fotografi në Instagramin e tij, së bashku me udhëheqësin e një grupi të krimit të organizuar, i cili po vuante një dënim 12-vjeçar për trafik ‘malli’ dhe pastrim parash.

Pasi u kthye në vendlindjen e tij Shqipëri për disa muaj, ai udhëtoi nëpër Gjermani, Belgjikë dhe Hollandë para se të kalonte kontrollet kufitare për të hyrë përsëri në Britani në dhjetor 2020, referuar postimeve të tij në Instagram. Fotografitë e postuara në Instagram muajin e kaluar e tregojnë atë në periferinë e Londrës, Richmond, Surrey, i veshur me një maskë Covid dhe në këmbë pranë një makine Porsche, në prag të Krishtlindjeve.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img