Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

‘U çuam dhe protestuam’, Basha thotë fjalën e fundit: Do t’i tregojmë fëmijëve tanë se nuk e ulëm kokën

spot_img

Lajme të ngjashëm

b4ea360048adc4e3e14345389108586c

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka thënë fjalën përmbyllëse të protestës së sotme të opozitës që zgjati katër orë.

Basha është shprehur se do të bëjnë të mundur për çdo shqiptar të kujtohet si themeli i vërtetë i Shqipërisë europiane.

Sipas Bashës, protestuan për t’i treguar fëmijëve  një ditë se nuk e ulën kokën.

‘Ne do të bëjmë të mundur për cdo skrificë e çdo qytetari shqiptar të kujtohet si themeli i vërtetë e Shqipërisëë europiane. Prandaj le të marrim me vete gjithçka çfarë bëm sot dhe për t’i treguar fëmijëve tanë se natën kur ne dolëm nuk e ulëm kokën. U çuam dhe protestuam. Le të kumboj ky mesazh. Le të bëhemi gati për të çliruar Shqipërinë në çdo cep. Sovrani foli sot se Shqipëria e shumicës së vjedhur, do të jetë shumica e Shqipërisë së dinjitetit dhe jo së korruptuar’, tha Basha, ndërkohë vijoj dhe himni kombëtar.

Më shumë

spot_img