Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

U bllokuan gjatë natës, shpëtohen tre turistë në kanionin e Gjipesë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shpëtohen tre turistë gjermanë të bllokuar në kanionin e Gjipesë në Himarë.

albsig

Mësohet se dy vajza dhe një burrë ishin bllokuar në kanion gjatë natës.

Ata kishin dhënë alarmin SOS për të kërkuar ndihmë.

Punonjës të policisë dhe zjarrfikëses kanë shkuar në vendngjarje dhe pas dy orësh kanë mundur t’i nxjerrin turistët me litarë.

Fatmirësisht raportohet se ashtu si dy vajzat edhe burri janë në gjendje të mirë shëndetësore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img