Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

U betua si kancelar i Gjermanisë, zbulohen dy udhëtimet e para të Olaf Scholz

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Olaf Scholz është betuar si kancelari i ri i Gjermanisë, duke i dhënë fund 16 viteve historike të Angela Merkelit si lider.

Udhëtimi i parë i Scholz si kancelar i ri i Gjermanisë do të jetë në Paris. Dy ditë pas betimit Scholz do të zhvillojë një vizitë zyrtare në kryeqytetin francez ku do të takohet me presidentin Emmanuel Macron, përpara se të niset për në Bruksel, njoftoi sot kancelaria.

Më pas pasardhësi i Merkelit do të takohet me Presidenten e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen në Belgjikë dhe Presidentin e Këshillit Evropian Charles Michel, si pjesë e përgatitjeve për samitin evropian të javës së ardhshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img