Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

U betua që 3-vjeç para bustit të Adem Jasharit, sot ai kthehet si ushtar i FSK-së

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ushtar në Kosovë e ka përmbushur betimin e tij të fëmijërisë duke u bërë ushtari i FSK-së.

Petrit Behrami që kur ishte në moshën 3-vjeçare ishte betuar para bustit të Adem Jasharit për t’u bërë ushtar.

Dy ditë më parë ai u betua si ushtar i FSK-së duke përmbushur kështu dhe betimin e një jete.

Për ta uruar për këtë detyrë, në vizitë i shkoi deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu.

“Në familjen e Arif Behramit për ti uruar për djalin Petritin i cili para dy dite u betua si ushtar i Kosovës-FSK. Petriti qe kur ishte 3 vjeqar e kishte të qarte se do të behej ushtar i Kosovës. Fotografitë e më  poshtme deshmojne qe në jetë duhet të kesh qellim dhe ta ndjekesh ëndrren e ta bësh realitet. Urime Petrit paq fat e zoti të bekoftë!“, ka shkruar ajo.

247883880 1617948225203882 3889039385852827422 n 418x600 1

248090536 1617948315203873 1218058801993715926 n 536x600 1
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img