Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“U bë me pakicën”, batuta e analistit për Ramën: Patronazhisti është kthyer në institucion, ai e di për kë ka votuar Gjinushi dhe anëtarët e tjerë te Akademia e Shkencave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Analisti Afrim Krasniqi ndan një pjesë nga deklarata e kryeministrit Edi Rama te Akademia e Shkencave dhe thotë se ai e ka ditur se për kë ka votuar kryetari Skënder Gjinushi dhe anëtarët e tjerë që nuk janë me të.

“Për herë të parë Gjinushi nuk më ka uruar fitoren e zgjedhjeve, pavarësisht se është i kënaqur se unë kam fituar, ka menduar edhe për ata që janë mërzitur, që janë pakicë. Për herë të parë në historinë  tij është bërë më pakicën. Nuk besoj se ka detaj më domthenës, kur u arrit depolitizimi me Skënder Gjinushin e ardhmja është e sigurt”, është kjo një pjesë nga fjala e Ramës të cilës i referohet analisti.

Sipas Afrim Krasniqit, modeli i patronazhistit është kthyer në model dhe kryeministri e di se kush ka votuar kë.

“Kur modeli i patronazhistit kthehet ne institucion! Ja, PM e di se cilet jane te kenaqur dhe cilet jo midis anetareve akademike ne ASH, madje e di se per ke ka votuar kryetari dhe qe pakica ne Akademi eshte e pakenaqur me fitoren e tij. Dhe kete e quan sukses tjeter te reformes..”, shkruan analisti.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img