Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U arrestuan në 2018 për vrasjen e Alket Muhajt në Memaliaj, Apeli liron nga burgu babë e bir (Si ndodhi ngjarja)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Apelit ka liruar nga burgu babë e bir, Et’hem dhe Dino Muhaj, pasi ishin arrestuar në 8 shtator 2018.

Ata u arrestuan dhe akuzuan si vrasësit e Alket Muhajt në fshatin Rabije në Memaliaj.

Apeli konstatoi se pretendimet e palës mbrojtëse bazoheshin në ligj dhe ka dhënë vendimin për lirimin e tyre pas 2.5 vitesh burg.

Policia asokohe tha se vrasja kishte ndodhur për konflikte me motive pronësie, por në dia media u raportua se ai u vra ngaqë informonte SHÇBA-në për parcelat e mbjella me hashash.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img