Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
35 %
8.2kmh
20 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

U arrestua sot në mes të Laçit, drejtori i Ujësjellësit u akuzua nga Berisha: Grabiti shtëpinë e Karim Benzema!

Lajme të ngjashëm

Alfred Prodani, drejtori i Ujësjellësit të Kurbinit, është arrestuar në kushtet e flagrancës nga Policia e Lezhës pasi ndaj tij kishte një urdhër kërkimi ndërkombëtar, shkruan newsbomb.al. Në operacion është përfshirë dhe Interpol Tirana.

Referuar njoftimit zyrtar, bëhet me dije se 41 vjeçari rezulton të jetë në kërkim ndërkombëtar që nga viti 2013 për “Vjedhje me dhunë” në Spanjë. Është i paqartë fakti sesi ai nuk është kapur deri tani, por madje ishte në krye të Ujësjellësit të Kurbinit.

Alfred Prodani është denoncuar tre vite më parë nga ish-kryeministri Sali Berisha, se ka marrë pjesë në grabitjen e shtëpisë së sulmuesit të Realit të Madridit Karim Benzema. Sipas autoriteteve, Prodani rezulton i përfshirë në rreth 40 episode vjedhje të banesave në Spanjë.

Ja çfarë shkurante Sali Berisha në vitin 2019:

Ne pyetje nga qytetari i Laçit per Edvinin:Ku jane dy narkodrejtore qe jane zhdukur?! sb

Pershendetje zoti Berisha jam nje qytetar nga Laçi, ma pyet pak kryeministrin ku ndodhen dy drejtoret njeri pre te cilve i ujesjellsit , apo jan ne burg ne spain ku akuzohen per vjedhjen e shtepis se Ralit te madritit benzema, qyteti i Lacit esht pa dy drejtor,

Më shumë