Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.6kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

U arrestua për ryshfet, mjeku i Traumës pëson ishemi cerebrale dhe dërgohet në gjendje të rëndë në spital

spot_img

Lajme të ngjashëm

Fitim Marku, mjeku i Spitalit të Traumës që u arrestua pak ditë më parë në një operacion të Policisë me agjent të infiltruar, është dërguar me urgjencë po në spitalin ku punonte. Marku ka pësuar ishemi cerebrale në paraburgim.

Burimet bëjnë me dije se ai ndodhet në gjendje të rëndë për jetën dhe është dërguar në Spitalin e Traumës, në duart e kolegëve të tij, për ndërhyrje të menjëhershme.

Po sot, pritet që togat e zeza të Tiranës pritet që t’i komunikojnë Fitim Markut masën e sigurisë. Do të jetë gjyqtari Gerd Hoxha, i cili në këto kushte duhet të shkojë në ambientet e spitalit për të njoftuar personin e arrestuar për masën e sigurisë.

 

Ishemia cerebrale është në një nga llojet më të mëdha të aksidenteve cerebrovaskulare që ekzistojnë, e cila karakterizohet nga shfaqja e një degjenerimi ose vdekje neuronale në tru që rrjedh nga ekzistenca e një lloj bllokimi në ndonjë prej enëve të gjakut që furnizojnë trurin.

“Nga hetimet e kryera deri më tani, rezultonte se këto shtetas, merrnin shuma të konsiderueshme parash nga pacientë të ndrydhëm për kryerjen e skanerave pranë Spitalit të Traumës në Tiranë”, njoftoi Prokuroria e Tiranës për arrestimet, ndërkohë që pati dhe reagime të shumta.

Mjeku Marku u arrestua në sallë pasi mori paratë nga “pacienti”, i cili në të vërtetë ishte agjent i infiltruar. Edhe vetë Spitali i Traumës kërkoi të mos njollosen bluzat e bardha, pasi kryejnë me përkushtim dhe korrektesë punën e tyre çdo ditë në shërbim të pacientëve.

Lexo edhe: Policia INFILTROHET te Spitali i Traumës, arrestohet për korrupsion MJEKU (EMRI-DETAJE)

Lexo edhe: “Të mos njollosen bluzat e bardha”, Spitali i Traumës reagon pas arrestimit të mjekut: Të zbardhet e vërteta!

Lexo edhe: “Shfryhet” operacioni i Policisë te Trauma, vetëm një mjek në pranga, lirohen dy të tjerët

Më shumë
spot_img
spot_img