Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U arrestua për korrupsion, gjyqtarja Enkelejda Hoxha ankimon në KPA vendimin për shkarkimin nga detyra: Është anti-kushtetuese

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjyqtarja Enkelejda Hoxha ka ankimuar në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit vendimin e KLGJ-së, lidhur me shkarkimin e saj nga detyra.

Këshilli i Lartë Gjyqësor vendosi shkarkimin e gjyqtares Hoxha nga detyra, pasi Hoxha kishte liruar nga burgu disa kriminelë të dënuar me burgim të përjetshëm.

“Vendimi për shkarkimin tim është anti-kushtetuese”, mësohet të ketë thënë Hoxha.  

Gjyqtarja e Krujës, Enkelejda Hoxha u arrestua më 11 shkurt të këtij viti nën akuzën për korrupsion dhe shpërdorim detyre. 

Ajo njihet si gjyqtarja që favorizoi lirimin e Endrit Dokles dhe  Hekuran Billës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img