Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U arrestua nga SPAK për korrupsion, KLGJ merr vendimin për gjyqtaren e Krujës Enkeleida Hoxha

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c5fe38e0eb450626a3465c7c8934fe12

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur që të pezullojë nga puna gjyqtaren e Krujës Enkeleida Hoxha.

Kjo e fundit u arrestua nga SPAK, pasi kishte dhënë disa vendime për lirimin e disa të dënuarve me burgim të përjetshëm.

Njoftimi i plotë:

Sot, në datën 15.02.2021, Këshilli i Lartë Gjyqësor zhvilloi mbledhjen plenare të radhës, në të cilën u njoh me vendimin e marrë nga Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, për magjistraten {…}, me detyrë gjyqtare në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor {…}.

Pasi dëgjoi relatimin nga Komisioni Disiplinor, Këshilli me vendimin nr.53, pezulloi nga detyra magjistraten {…}, me detyrë gjyqtare në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor {…}.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img