Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U arrestua nga autoritetet greke se i gjetën 167 kg kanabis, Mihal Leka para policisë: Nuk më përket mua droga (Shpallet në kërkim edhe një tjetër shqiptar)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

159c5fd483044ffbf84da8cacb8209b0

Detaje të reja janë zbardhur nga kapja e 167 kg kanabis në Igumenicë të Greqisë dy ditë më parë.

Në pranga në lidhje me ngjarjen ka rënë Mihal Leka 37-vjeç nga Saranda, ndërsa është shpallur në kërkim një person tjetër nga policia greke, edhe ai nga Saranda.

Mediat greke bëjnë me dije se Leka para policisë është shprehur se nuk ka asnjë lidhje me ngjarjen dhe se droga nuk i përkiste atij.

Mihal Leka është me precedent të parë panal, pasi në vitin 2016 ishte i përfshirë në një vrasje, ndërsa në Shqipëri ishte i skeduar edhe për trafikim të lëndëve narkotike.

Operacioni për kapjen e trafikantëve është bërë në bashkëpunim me policinë shqiptare dhe atë helene. Sakaq, vijon puna për të bërë të mundur arrestimin e personave që mund të jenë të përfshirë në rrjetin kriminal.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img