Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E mërkurë, 5 Maj, 2021
spot_img

U arrestua në flagrancë nga policia, kush është arbitri 30-vjeçar që votoi fillimisht PD dhe më tej LSI duke filmuar votën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Granit Sulko u arrestua sot në flagrancë nga policia për veprën penale “Shkeljen e fshehtësisë së Votës”.

Një emër i padëgjuar në botën politike, por i njohur në futbollin shqiptar. Newsbomb.al mëson se Granit Sulko është arbitër i Kolegjiumit të Lushnjës, ku gjykon kryesisht në ligat inferiore. 30-vjeçari ndodhet në ambientet e komisariatit numër 4 për procedurat e mëtejshme nga organet kompetente pasi është proceduar penalisht.

Ai u arrestua sot në flagrancë nga policia pasi votoi fillimisht subjektin politik të PD-së duke filmuar votën e tij.

Por, më pas, sipas dëshmive komisionerëve pretendoi se iu prish fleta e votimit. Komisioni vendosi t’i japë një tjetër fletë votimi, teksa këtë herë ndryshoi mendje dhe votoi për LSI, sërish duke filmuar votën. Vëzhguesi ka parë veprimin e kryer për së dyti dhe e ka bllokuar menjëherë. Më tej ka njoftuar policinë, e cila e ka arrestuar në flagrancë për veprën penale të “Shkeljes së fshehtësisë së votës”. /Newsport.al

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img