Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U arrestua me bujë, gjykata dërgon në shtëpi “të fortin” e Shkodrës, por harron t’i vendosë policë te dera

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0854b161e07a7479dc7ada05f2b2d192

Gjykata e Shkodrës ka marrë vendimin për ta lënë në arrest shtëpie Bledar Cafin, i njohur edhe si “i forti” i Shkodrës.

Gazetari Artan Hoxha shprehet se në vendimin për ta lënë Cafin në arrest shtëpie nuk është shkruar nëse i arrestuari duhet të ruhet ose jo me policë, por është shkruar se ai mund të lëvizë nga banesa sa herë ka nevojë për trajtim të specializuar mjekësor.

Bledar Cafi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Zyra Qëndrore e Interpol Tirana, pasi është dënuar me 4 vite e 2 muaj burg për veprat penale “Pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal” dhe “Trafikim droge në sasi të mëdha” nga gjykata e Triestes në Itali.

Arrestimi i tij u bë me qëllim ekstradimin e tij drejt Italisë, shtet në të cilin Bledar Cafi do të vuajë dënimin e vendosur nga gjykata.

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img