Tirana
broken clouds
10 ° C
10 °
10 °
87 %
1.5kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
13 °
Mër
16 °
Enj
18 °
Pre
12 °
E hënë, 19 Prill, 2021
spot_img

U arrestua me armë pranë selisë së PS ku ndodhej Rama, DËNOHET me 5 vite burg Vladimir Gjuta

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Tiranës e ka dënuar me 5 vite burg Vladimir Gjutën, i cili u arrestua një vit më parë pranë selisë së PS me pistoletë.

Vadimir Gjuta u arrestua me 10 shkurt të 2020 pranë Selisë së PS me pistoletë dhe 180.000 € në çantë. Ai u shfaq i maskuar pranë selisë së PS, gjatë kohës që po zhvillohej mbledhja e selisë në të cilën ishte edhe kryeministri Edi Rama.

Sot gjykata ka marrë vendimin për ta dënuar me 5 vite burg. Ai u fajësua për “mbajtje pa leje të armëve luftarake” dhe për “mbajtje pa leje të armëve të ftohta”.

Gjuta njihet për disa vepra të tjera penale që i kanë dhënë famë të keqe.

Para se të kapej pranë selisë së PS ai ka dhunuar dhe goditur me çekiç kushëririn e tij, por u lirua pa shumë sqarime nga hekurat e paraburgimit.

Kujtojmë se Vladimir Gjuta u arrestua edhe në vitin 2015 së bashku me Ernest Gjutën dhe Baftjar Brukën, si të akuzuar për vendosjen e tritolit në farmacinë e babait të ish-ministrit të brendshëm Saimir Tahiri.

Në vitin 2016 ai u arrestua përsëri, pasi këtë herë kishtë dhunuar babanë e tij. Çështja ndaj Gjutës është pushuar nga prokurorët Besnik Muçi dhe Edvin Kondili “për mungesë provash”.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img