Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

U arratisën nga burgu në Athinë, identifikohen 2 nga 4 shqiptarët (EMRAT-FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

88059020f0442fb67d015025d224ce12

Identifikohen dy nga katër shqiptarët e arratisur në burgun e Athinës, Petru Rali. Sipas mediave greke dy shqiptarët janë Endrit Bacaj dhe Xhelo Hasani.

Sipas informacioneve, ata fillimisht kanë thirrur rojet për ndihmë kur një prej tyre u shtri në dysheme dhe bënte si i sëmurë.

Sapo rojet hynë në qeli, i kërcënuan me thikë të improvizuar, u morën armët dhe celularët dhe i mbyllën brenda. Pastaj katër të burgosurit zbritën në katin e parë, ku u gjendën ballë për ballë me një oficer policie të cilin e kërcënuan.  Më pas ata arritën të hyjnë në portën e daljes dhe ikën.

Shqiptarët u arratisën në orën 03.40 të mëngjesit të sotëm, ndërsa rreth orës 07.20 njëri prej tyre u arrestua.

Sakaq, ata vuanin dënimin në burgun e Korydhalos dhe pasi ishin dënuar për grabitje dhe vrasje në tentativë, ndërsa pak ditë më parë ata sulmuan të burgosurit e tjerë. Për këtë arye u transferuan në burgun Petru Rali.

image.jpg

image (1).jpg

Më shumë

spot_img