Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

U arratisën nga burgu grek, kush janë të burgosurit e rrezikshëm që i ikën policisë nga “duart” (Moshat e tyre)

Lajme të ngjashëm

Është identifikuar një nga 5 të arratisurit nga Komisariati i Kretës.

Bëhet me dije se një nga të arratisurit është shtetasi O.P., me origjinë nga Dropulli 43-vjeç i arrestuar për grabitje me pasojë vdekje.

Gjithashtu është zbuluar edhe mosha e të arratisurve të tjerë, që janë tre shqiptarë dhe një paksitanez.

Të arratisurit:
1. O.P. 43 vjeç, shtetas shqiptar nga Dropulli, i dënuar për “pjesëmarrje në grup kriminal”, “grabitje”, “grabitje me pasojë vdekje”, “vjedhje”, “armëmbajtje pa leje”, “përdorim arme”.
2. Shqiptar 32 vjeç, i dënuara për “grabitje”;
3. Shqiptar 34 vjeç, i dënuar për “trafik droge”;
4. Shqiptar 29 vjeç, i dënuar për “trafik droge”;
5. Pakistanez 35 vjeç, i dënuar për “vrasje”.

Nuk dihen ende rrethanat në të cilat pesë të arrestuarit kanë mundur të arratisen nga ambientet e paraburgimit të komisariatit të Chanias. Autoritet janë ngritur në këmbë dhe kanë bllokuar portet dhe aeroportet që të arratisurit mos kenë mundësi të largohen nga ishulli i Kretës.

Policia ka nisur hetimet për gjetjen dhe kapjen e tyre dhe po shqyrtohet me kujdes të veçantë denoncimet për makinat e vjedhura të bëra në orët e para të mëngjesit dhe sipas informacioneve të pakonfirmuara tashmë është gjetur mjeti me të cilin të arratisurit kanë mundur të arratisen.

Më shumë