Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

U arratisën nga burgu grek, arrestohen dy shqiptarët e dënuar përjetë (POLICIA I GJETI NË PLANTACION ME KANABIS)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Arrestohen dy shqiptarët, të cilët u arratisën nga burgu në Greqi.

Dy të rinjtë e moshave 31 dhe 33 vjeç, me iniciale E.L dhe A.S  ishin duke vuajtur dënimin e përjetshëm në burgun e Kassandras në Halkidiki, ndërsa u arratisën 5 ditë më parë.

Dy të arratisurit u identifikuan nga policët mëngjesin e sotëm në Efpaliou Fokis, në një zonë pyjore të fshehur në një plantacion me kanabis.

Sipas mediave greke të rinjtë kishin me vete armë kallashnikovi dhe granata.

Ndërkohë vetëm pas arrestimit të tyre u zbulua se dy personat ishin të arratisurit nga burgu, të cilit ishin shpallur në kërkim nga policia.

Sakaq, policia greke ka bërë me dije se dy shqiptarët janë persona me rrezikshmëri të lartë.

Më shumë
spot_img
spot_img