Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U arratis drejt Shqipërisë me miliona para, arrestohet bashkëpunëtorja e biznesmenit turk (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme është arrestuar bashkëpunëtorja e biznesmenit turk që vodhi miliona para në vendin e tij dhe u arratis drejt Shqipërisë.

Rana Azap punonte në departamentin e financave të ndërrmarrjes së parave kripto ‘Thodex’.

Pas arratisjes së bosit të kriptomonedhës Faruk Fatih Özer, Rana ishte një nga tre emrat më të rëndësishëm të përmendura në hetim.

Po ashtu janë në kërkim edhe zhvilluesi i softuerit, Oral Çınar, si dhe Zuhal Özer, gruaja e të vëllait, Güven Özer.

Kujtojmë se Ozer vijon të jetë i fshehur në Shqipëri dhe mediat turke kanë shkruar se po mbrohet nga mafia shqiptare dhe po i shpëton arrestimit përmes ryshfetit.

bashk

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img