Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

U akuzua se përgjoi anëtarin e ONM-së, kryeprokurorja e Tiranës: Jam gati të hetohem bazuar në fakte, jo në letra të sajuara

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj, ka folur për akauzën e anëtarëit të ONM-së Theo Jacobs, i cili akuzonte Imerajn se kishte përgjuar kolegun e tij, Hans Kiljstra.

Në një intervistë për emisionin “Opinion”, ajo tha se është e gatshme të hetohet, por vetëm mbi fakte konkrete dhe jo mbi letra të sajuara.

“Nëse pretendohet një përgjim i realizur dhe i adresohet një personi të tillë që ka detyrën e drejtuesit të prokurorisë: Nëse është bërë në bazë të veprimtarisë profesionale quhet shpërdorim detyre dhe nëse është bërë në kuadër të veprimtarisë private quhet cënim i privatësisë. Jam gati të hetohem mbi çdo gjë, bazuar në fakte e prova konkrete, por jo mbi letra të sajuara”, u shpreh Imeraj.Më shumë

spot_img
spot_img