Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

U akuzua se pengoi zgjedhjet, gjykata liron të riun në Shkodër

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Shkodrës ka lënë të lirë, 23 vjeçarin Emrah Shaba, i cili u arrestua një ditë pas zgjedhjeve të 30 qershorit.

Shaba u vu në pranga nën akuzën e pengimit të procesit zgjedhor në qendrat e votimit në njësinë administrative të Postribës.

Ndërkohë, gjykata e ka cilësuar të paligjshëm arrestimin e 23 vjeçarit, pasi nuk ka prova që e fajësojnë atë.

Trupa gjykuese e kryesuar nga Arta Llazari, pasi ka dëgjuar pretendimet e prokurorisë dhe palën mbrojtëse, ka vendosur të lërë të lirë 23-vjeçarin, Emrah Shabaj, nipi i ish-kryetarit të Komunës Postribë, Faz Shabaj.

Ndërkohë, familjarët pas arrestimit të të riut hodhën akzuat se 23-vjeçari u vu në pranga për shkak të bindjeve politike që ka familja e tyre.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img